درباره ما

✨ آرت بال: پرواز با بال هنر

 • موسس: شقایق بالندری

تابحال حتما هنرمندان زیادی را دیده اید که با انجام کارهای هنری، حال خوب و زندگی در لحظه را تجربه می کنند. شاید شما هم دوست داشته باشید با ساده ترین روش ها حال خوبی برای خودتان به ارمغان بیاورید بدون آنکه ذره ای از هنر سررشته داشته باشید. ولی این مساله مانع شما نخواهد بود اگر روش های تسکین بوسیله هنر را بدانید و در زندگی روزمره به کار ببرید. ما در کنار شما هستیم تا دیدگاه تجملی به هنر را کنار بگذاریم و به شما پرواز با بال هنر را بیاموزیم.
تسکین بوسیله هنر، استفاده از هنر برای بیان و توانمندسازی و رویارو شدن شخص با مسائل درونی خودش بدون نیاز به دانش هنری هست.
هنر، مفهومی تحولی در مغز و انسان دارد. همه هنرها خصوصا انواع دیداری آن با رشد و تحولهوشی پیش می روند و با تحول تفکر شکل می گیرند .
هنر ویژگی هایی دارد که از آن می توان در پیشگیری و تسکین استفاده کرد:

 • ما با استفاده از محصولاتمان شما را در جهت آرامش بیشتر حمایت می کنیم
 • بیان مساله و موقعیت:

  افسردگی

  این روزها با توجه به وضعیت اقتصادی جامعه و کمتر شدن امکانات برای ابراز احساسات درونی، اکثر افراد حال خوشی را تجربه نمی کنند و از آنجا که حال بد، استرس و افسردگی یک بیماری تهدید کننده و عامل خیلی از بیماری های دیگر زندگی می باشد، تصمیم گرفتیم در جهت سالم سازی حال روحی و روانی جامعه، فرهنگ سازی و پیشگیری از یک سری بیماری ها قدم برداریم.
  هنر ویژگی هایی دارد که از طریق آن می توان برای پیشگیری و درمان بهره برد زیرا:
  -قابلیت بیان غیر مستقیم وجود دارد
  -موقعیت ها را می توان با آن بازسازی کرد
  -لذتبخش هست حتی در زمینه های تلخ
  با توجه به اینکه تسکین و درمان بوسیله هنر در ایران کاملا شناخته شده نیست و تمایل روحی و جسمی جامعه بیشتر به سمت مصرف قرص و دارو می باشد، با نهادینه کردن در ذهن و زندگی روزمره جامعه می توان نتایج خوبی بدست آورد و سالم سازی اتفاق می افتد.

  آلزایمر
  بيماري آلزايمر عبارت است از يك بيماري مغزي كه مشخصه آن رو به زوال گذاشتن تدريجي توانايي هاي ذهني است . نوع سريعاً پيش رونده آن در سنين 45-36 سالگي بروز پيدا مي كند. نوع تدريجاً پيش رونده آن كه در آن علايم به كندي حدوداً در سنين70-65  سالگي شروع مي شود. درمان بیماری آلزایمر از جمله مواردی است که تحقیقات گسترده ای بر روی آن در حال انجام است.  به موازات پیشرفتهای علم پزشکی و تحقیقات جدید به خصوص در سالهای اخیر، چشم اندازهای تازه ای از امید برای درمان بیماری آلزایمر به وجود آمده است. اما در حال حاضر فرآیند درمان بیشتر به معنای کنترل و جلوگیری از پیشرفت بیماری و همچنین کنترل علائم و اختلالات روانی و رفتاری ناشی از آن می باشد. مراجعه به دو پزشک متخصص یعنی روانپزشک (اعصاب و روان) و متخصص مغزواعصاب در جهت دریافت درمان دارویی توصیه می گردد. به علاوه می توانید در کنار درمان دارویی از درمان تکمیلی و روش های غیردارویی همچون روان درمانی، گفتاردرمانی، کاردرمانی، هنر درمانی (به ویژه موسیقی، نقاشی و حرکات ریتمیک) و... استفاده نمایید.  آمار شیوع دمانس و بیماری آلزایمر طبق آخرین گزارش سازمان بهداشت جهانی، هم اکنون در دنیا در هر ۳ ثانیه یک نفر به بیماری آلزایمر و دمانس مبتلا می شود. در حال حاضر در جهان بیش از ۵۰ میلیون نفر به بیماری آلزایمر مبتلا هستند و تا سال ۲۰۳۰ این تعداد به بیش از ۶۵ میلیون نفر افزایش خواهد یافت. در حقیقت در هر سال ۱۰ میلیون نفر به جمعیت دمانس اضافه می شود. و این تعداد برابر جمعیت کشور سوئیس است. همچنین آخرین گزارش شیوع ابتلاء به دمانس در ایران نشان می دهد که در هر  ۱۱ و نیم دقیقه یک نفر به آن مبتلا می گردد. با توجه به اینکه 64 درصد جامعه فعلی را جوانان متولد پنجاه تا هشتاد تشکیل می دهند، خطر بزرگی در آینده بیست ساله ایران را تهدید می کند که هزینه ی زیادی برای همه خواهد داشت. منبع: انجمن آلزایمر ایران

*************

www.Artbaal.ir
Artbaal.ir@Gmail.com

تماس:  09055500500 -  02122093932
تهران - شهرک غرب - خ طاهرخانی - خ باران سوم پ 11 واحد 402
تحت حمایت پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی

 

 

بازخوردها